Cestování, ubytování, restaurace

Termální voda i aktivní odpočinek – to je Bešeňová

ubytovani besenova

Obec Bešeňová se rozprostírá na břehu řeky Váh, v dolní části Liptovské kotliny. Obec je od města Liptovský Mikuláš vzdálená asi 17 kilometrů. Tato oblast patří k nejnavštěvovanějším lokalitám na Slovensku a důvodů je hned několik. Turistickým lákadlem je nejen zdejší termální voda, ale také možnost aktivního odpočinku. Najděte si vhodné ubytování Bešeňová a zůstaňte v této půvabné oblasti několik dní.

Thermal Park Bešeňová

Svou rozlohou a počtem bazénů je Thermal Park Bešeňová největším termálním parkem na území Slovenska. Zdejší horské prameny a léčivé vody vyvěrají z hloubky 1 987 metrů při teplotě 60,5 °C. Veřejnosti jsou bazény s termální vodou zpřístupněny od roku 1993, přičemž v letech 2006 a 2007 došlo k jejich kompletní rekonstrukci. V bazénech dosahuje teplota vody od 24 °C do 39 °C. Termální voda má příznivé účinky na pohybové ústrojí, urologické potíže, kosmetické potíže a celkově působí blahodárně na organismus.

Co dále si užít v Bešeňové?

Ale Bešeňová je mnohem více než Thermal Park. Tato oblast je protkána cyklistickými stezkami. Užijete si tu také vodní sporty, lyžování, paragliding, rafting a nechybí ani poznávací aktivity. Asi 13 kilometrů od obce se nachází obec Vlkolínec, jejíž lidová architektura je chráněná UNESCO. V blízkosti se nachází také hory – Nízké Tatry, Vysoké Tatry, Velká Fatra, Roháče či Chočské vrchy.

Pokud si chcete užít aktivní i relaxační dovolenou, najděte si ubytování Bešeňová a užijte si několik dní v této atraktivní oblasti.

Levné ubytování v Luhačovicích u přehrady

Přehrada v Pozlovicích se nachází na hranici chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Je cílem častých procházek, odpočinkovou a klidovou zónou. Je vhodná pro pěší výlety, cykloturistiku, in-line bruslení, rybaření, koupání i relax. S Luhačovicemi je propojena Jurkovičovou alejí, podél níž jsou vybudována odpočívadla, sportoviště i občerstvení. Na přehradu můžete přijet také  vyhlídkovým vláčkem z centra Luhačovic, což ocení především děti. Pokud neprahnete po ubytování přímo u lázeňské kolonády, levné ubytování Luhačovice nabízejí také právě tady, u přehrady. To je vhodné především pro sportovce a rodiny s dětmi, kteří ocení klid a mnoho způsobů sportovního vyžití.