Cestování, ubytování, restaurace

Co by měl každý teenager vědět o penězích

Mladí, Teenager, Skateboard, Model, Zábava, Vtip

Zajímá vás, co naučit svého teenagera o šetření, utrácení a vším mezitím? V tomto článku najdete jasný a stručný seznam věcí, které nelze opomenout. Od investice do dluhopisů po nereálné očekávání.

 

Vydělávání peněz není vždy zajímavé

Již mnoho let se nás snaží americké seriály a filmy snaží přesvědčit, že když máte práci, která vás plně nenaplňuje a platí stejně jako každému druhému, tak je s vaším životem něco špatně. To může vytvářet nereálné očekávání při hledání práce a snažením se s prací sžít. Je nutné říct, že nelze věnovat osm hodin denně něčemu, co nemají rádi, ale také si uvědomit, že smysl života se nemusí, a často nenachází, v něčí práci.

Šetřete kde můžete, ale s mírou

Šetření se často může zvrtnout do škudlení a neužívání si plodů své práce, což také není vhodné. Pokud máte možnost šetřit 20-30% své každé výplaty, hodně vám to ušetří život v budoucnu. Ano, někteří lidé ani nemají možnost šetřit a proto je dobré mít určitý respekt k nadbytku, který máme šanci získat.

Investování aspoň 10%

Vhodná investice může zachránit mnohé v budoucnu. Je nutné ale upozornit na rizika spojená s investováním svých peněz. Naučte je proto základní pravidlo pro investování, a to pravidlo tří. Nesázejte všechny vejce do stejného košíku, vyberte si minimálně tři typy investičních prostředků a procentuálně určete poměry, v jakých do nich investujete. Tyto poměry velmi závisí na vašich preferencích a ochotě riskovat.