Cestování, ubytování, restaurace

Projekty pasivních domů: nejkrásnější rodinné sídla

Pasivní dům, nízkoenergetický a pasivní dům

Sen pořídit si rodinný dům má valná většina z nás, ale v dnešní době je téměř nemožné pořídit si již postavěný dům, který vyžaduje spoustu oprav. Navíc s ohledem na naše zhoršující se životní prostředí bývají původní budovy značně nehospodárné. Tyto a další důvody mají za výsledek zvětšující se zájem o pasivní domy a nízkoenergetické domy.

 

 

V čem jsou pasivní domy lepší

Kromě moderního aspektu mají pasivní domy mnoho dalších výhod. Pasivní domy představují unikátní spojení pohodlí, efektivity a zdraví - pro vás, i přírodu. Jednou z největších výhod pasivních domů je jejich jedinečné vybavení pro téměř samostatné vytápění. Spojení velmi dobrých těsnících materiálů, průchodů pro čerstvý vzduch a filtraci, podlahové vytápění poháněné solárními panely a dalšími vymoženostmi dává dohromady rodinné sídlo, které nebudete chtít opustit a nebudete splácet po několik generací.

Novostavba, nízkoenergetický a pasivní dům

Tyto tři pojmy by se nikdy neměly používat jako synonyma, protože popisují každý kompletně jiný systém konstrukce i tepelných rozvodů.

Novostavba je postavená podle předem stanovených norem s klasickým vytápěním pomocí typicky plynových kotlů s vysokým výkonem a větráním přes okna. Nízkoenergetický dům využívá na konstrukci obnovitelné zdroje, které se dobře zateplují pro minimální únik teploty a také využívá řízené větrání.

Pasivní domy mají také řízené větrání, ale navíc s efektem rekuperací tepla a celá konstrukce domu je provedena tak, aby byla velmi dobře těsněná a má vynikající parametry tepelné izolace.