Cestování, ubytování, restaurace

Potřebujete poradit na co nezapomenout při stěhování?

muž, který potřebuje balicí fólii

Stěhování je stresující. Když si uvědomíme, že je třeba vše sbalit pečlivě, aby se nic nerozbilo, nic se neztratilo, může nám z toho jít hlava kolem. Nebojte, máme pro vás užitečné tipy, které vám ulehčí práci a stres. Malá nápověda - balicí fólie je váš nejlepší přítel.

 

Před balením využijte metodu Konmari

Už jste o ní slyšeli? Mari Kondo má patentovanou metodu jak si ulehčit život a mít doma jen to potřebné. Položte všechny věci z jedné místnosti doprostřed a protřiďte je. Připravte si tři hromádky - věci co si necháte a sbalíte, věci které darujete na charitu/prodáte, a nakonec věci které vyhodíte. Pokud se rozhodnete se věci zbavit, máte jí prý poděkovat za službu, kterou vám poskytla a ukončit s ní tak duševní spojení. Možná na tom něco bude.

Balte podle místnosti

Typický trik který asi všichni známe. Jak to můžete provést o stupínek lépe, je že budete balit do krabic věci ze stejné skříně a bednu pak zvenku dobře popsat. Příklad: Koření a ochucovadla budou v jedné krabici, dané k sobě a ideálně ještě v igelitu, aby se nic nevysypalo a nevylilo. Zvenku potom napíšete “Kuchyně - koření”.
Možná budete mít tendenci balit do poloprázdné krabice s talíři i něco, co tam logicky vůbec nepatří, což je v pořádku, přece nebudete plýtvat místem, jen si to nezapomeňte na krabici zvenku zaznamenat, abyste danou věc nehledali zbytečně jinde.

Jak na velký nábytek

Stěhujete velký nábytek a chcete ho co nejlépe ochránit? Nejdříve nábytek rozmontujte na co nejmenší části. Části nábytku k sobě svažte a připevněte, aby se nehýbaly. Balicí fólie pro vás bude ideální, protože její velké balení umožní obalit nábytek co nejlépe ze všech stran. Nezapomeňte popsat co pod hromadou fólie je a také kam nábytek půjde - tohle je ideální, pokud využíváte služeb stěhováků.