Cestování, ubytování, restaurace

Vánoční dekorace pro rok 2018

Vánoce, ať je máme rádi více nebo méně, jedná se o velmi hojně oslavované období roku, kdy se scházíme a obdarováváme své nejbližší. Jelikož jsou Vánoce "top" svátkem, každým rokem je odlišují nejrůznější trendy. Takže jeden rok jsou v kurzu červená a zlatá další rok to zcela jistě platit nebude. V tomto článku si povíme, jak vyzdobím svůj dům a nastolit pravou vánoční atmosféru.

vánoční látky

Vánoce z hlediska víry

Napříč kontinenty se Vánoce slaví buďto již od 24. prosince nebo až 25. prosince ráno. Důvodem oslav je narození Ježíše Krista, tedy dlouho očekávaného Božího syna. Jeho prostřední jméno zní Emmanuel, což znamená "Bůh s námi". A právě o tomto celé Vánoce jsou.

Vánoční dekorace

Téměř v každé domácnosti můžeme najít vánoční prvky, které interiér, případně exteriér zdobí a navozují potřebnou atmosféru domova. Letošní Vánoce budou v evropském stylu, který se vyznačuje jednoduchostí, venkovským stylem a návratu k tradicím. Vánoční strom by neměl chybět, jedná se o symbol života. Na stromek se nejčastěji umisťují ozdoby a LED světýlka neutrální barvy. Světla lze použít jak na zdobení interiéru, tak i na zdobení exteriéru. Tento styl je stále populárnější. Omrzely vás vánoční stromky, můžete vyzkoušet vánoční koš, tedy jakousi alternativu. Výroba probíhá tak, že do proutěného koše přidáte ovoce, čerstvé květiny a větve jehličnanů. Nezapomeňte na „sníh“ z vaty.

Dalším typickým prvkem Vánoc je věnec. Věnce nejčastěji umisťujeme na stůl nebo věšíme na vchodové dveře a symbolizují bohatství a rodinného štěstí. Tradiční zvonečky nebo svíčky jsou všudypřítomné. Vánoční výzdoba se nejčastěji ladí do odstínů červené, zlaté, bílé nebo stříbrné a zelené. Ke štědrovečerní večeři doporučujeme stůl vyzdobit nejrůznějšími ubrousky právě v těchto barvách a kouskem větvičky jehličnanu. Chcete-li si ušít nové dekorace, můžete k tomu využít vánoční látky.