Cestování, ubytování, restaurace

Buďte styloví i na kole

Hodně z vás si možná neumí představit, že by při sportu mohli vypadat, jako by je připravoval filmový stylista. S troškou hledání to ale jde úplně snadno! Slaďte nebo namixujte barvy jednotlivých částí oblečení a dělejte parádu úplně kdekoliv.

 A co všechno můžete kombinovat? 

Dresy

Dresy budou vdycky nejvýraznější částí vyšeho outfitu. A taky nejdražší. Proto pokud zrovna nemáte rozpočet na více různobarevných dresů, zvolte jeden v nějaké neutrální barvě s jednoduchými vzory, nebo úplně bez vzorů. Dres můžete snadno doplnit dalšími prvky, které jsou méně cenové náročné a můžete je kombinovat podle nálady. Dokonce pro vás máme i malý tip na dres. Je to cyklo oblečení Castelli. Vyberou si muži i ženy, začátečníci i profíci. S nimi budete vypadat, jako byste se zatoulali z Tour de France.

Ponožky

Toto je trošku kontroverzní věc. Existují totiž dva druhy lidí - ti, kteří radši ponožky schovávají pod kalhoty a ti, kteří je chtějí za každou cenu ukázat. A právě pro ty jsou různobarevné cyklistické ponožky, které jsou ysoké nejen kvůli stylu, ale i kvůli praktičnosti. Narozdil od miniaturních kotníčkových ponožek vám totiž nehrozí, že se vám v botě srolují a vy budete muset uprostřed cesty zbytečně zastavovat.

Rukavice

S rukavicemi se zbavíte otlaků z řídítek a také doladíte celý outfit. Nejsou moc drahé, takže je můžete střídat klidně každý den. Můžete mít růžové pondělí, modré úterý, zelenou středu atd.

Boty

Na kolo rozhodně nedoporučujeme chodit v sandálcích, podpatcích, ani nových air maxkách. Pro cyklo nadšence existují speciální tretry, které vám dlouhé šlapání zpříjemní. Najdete je v různých barvách, ale zase jde o rozpočet. Cyklo boty jsou docela drahé, takže pokud nakupovat hodně bot kvůli barevným kombinacím, šáhněte jako v případě dresu po neutrální barvě.

Helmy

Bez helmy na kolo prostě nemůžete. A proč byste taky chtěli? S helmou už ávno nemusíte vypadat jko blbeček, kterého by jinak maminka nepustila ven. Existuje spousta stylových přileb, které vám ochrání hlavu a zároveň v nich budete za frajera. Helmy jsou cool!

Všechny tyto rady se dají bezpečně využít i pro jízdu třeba na skládací elektro koloběžce.