Cestování, ubytování, restaurace

Kam nejčastěji Češi vyrážejí na wellness pobyty?

wellness pobyty

Teplá koupel, vířivka, příjemné masáže, relaxace. Přesně tak by se daly charakterizovat wellness pobyty, které jsou oblíbené obzvláště na podzim. Z tuzemských nabídek vítězí Mariánské lázně, ze zahraničních lokalit je to Maďarsko. Lidé jsou ochotni kvůli pohádkovým wellness pobytům cestovat i přes 500 kilometrů. Doporučujeme využít levné ubytování v Bílých karpatech v penzionu Žajgla.

Které lokality jsou pro wellness pobyty nejžádanější?

Lidé si vybírají wellness pobyty podle několika kritérií – podle nabízených služeb, jejich cen a lokality. Zájemci o wellness pobyty se zaměřují hlavně na prověřené oblasti a preferují klidná místa. Velké oblíbenosti se těší Mariánské Lázně, Lužické hory a Budapešť. Na popularitě získávají také lázně v Luhačovicích či termální lázně Bešeňová.

Jak daleko lidé za wellness cestují?

Stále více lidí je ochotno cestovat za wellness pobytem i dlouhou cestu, pokud je pobyt delší než tři dny. Milovníci wellness cestují i stovky kilometrů. Velmi často se vydávají na Slovensko, do Maďarska, ba dokonce i Rakouska. Lázně v těchto zemích jsou velmi oblíbené mezi českými příznivci wellness.

Asi se budete ptát, proč lidé cestují i několik hodin, aby si užili pár dní wellness pobytu. Důvodů je hned několik. Zahraniční wellness centra jsou schopna lidem nabídnout větší a luxusnější komplexy, bohatší program a služby. I přes vyšší cenu za pobyt si lidé tyto lokality stále častěji objednávají.

Chcete-li se i vy vydat na wellness pobyt, vyberte si lázně, které vám budou vyhovovat svou nabídkou i cenou. Je potřeba najít kompromis.