Cestování, ubytování, restaurace

Do Luhačovic na prodloužený víkend

ubytování Luhačovice

Jedním z nejkrásnějších měst v České republice jsou Luhačovice, malebné lázeňské město na jihu Moravy. Pyšní se dlouhou historií a léčivými minerálními prameny. Ubytování Luhačovice se vám nabízí v různých prostorech – apartmány, hotely, chatky, penziony. Vydejte se na prodloužený víkend do Luhačovic, určitě neprohloubíte.

Luhačovice se nachází na Moravě, a to na rozhraní Slovácka a Valašska. Toto město je zasazeno do krásné přírody a je obklopeno zalesněnými kopci. Zdejší příroda láká na dlouhé odpolední procházky. Pokud vás zajímá historie, čekají zde na vás také památky – kostel Svaté rodiny, kaple Panny Marie či zámecká kaple svatého Josefa.

Léčivé minerální prameny Luhačovic

Jak již bylo uvedeno, minerální prameny patří k hlavním symbolům tohoto lázeňského města. V Luhačovicích vyvěrá celkem 14 minerálních pramenů, které jsou charakteristické vysokým obsahem oxidu uhličitého. Minerální vody se využívají k léčebným procedurám, jako je pitná kúra, inhalace či koupele. Některé prameny můžete také ochutnat – Ottovka, Vincentka, pramen Dr. Šťastného, Aloiska a podobně.

Výlety do okolí

  • Hrad Buchlov
  • Zámek Buchlovice
  • Baťův kanál
  • Zoologická zahrada Lešná