Cestování, ubytování, restaurace

5 tipů na nejkrásnější výlety v okolí Bešeňové

I když létu už je pomalu konec, slevové portály stále lákají na pobyty v termálních pramenech na Slovensku. Jednou z nejvíce navštěvovaných destinací je pak právě Bešeňová, která ja vyhledávaná pro své vyhlášené termální lázne Gino Paradise Bešeňová. Zdejší termální voda má blahodárné účinky na pohybové ústrojí, ženské a urologické problémy. Nejčastěším typem ubytování v Bešenové, které slevové portály nabízí jsou hotely hned u areálu, jejich výhodou je snadná dostupnost a vysoký komfort.

ubytování bešenová

Při návštěvě Bešeňové si rozhodně vyčleňte čas i na poznání okolí, které toho nabízí spoustu k vidění. V okolí 20ti kilometrů se nachází spousta zajímavých míst a my Vám přinášíme tipy na pět nejkrásnějších z nich.

 

Dřevěný artikulární kostel Svatý kříž je jedním z největších dřevěných kostelů v Evropě. Dříve stál v obci Paludza, na své současné místo byl převezen v sedmdesátých letech. Celá stavba má na délku neuvěřitelných 43 metrů, hlavní věž se tyčí do výše 19ti metrů.

 

Demanovská ledová jeskyně jež návštěvníky ohromí svou rozlohou. K jeskyni na vás bude čekat přibližně 15ti minutový výstup od parkoviště. V jeskyni kromě nádherných ledových útvarů také narazíte na “Knihu návštěv”, která ukrývá podpisy známých historických osobností.

 

Nejstarší kulturní památka Liptova - archeoskanzen Havránok. Ukrývá v sobě sídliště z dob Keltů, kromě opevnění a běžné zástavby je ve skanzenu ukrytá i obětní šachta s oltářem a milodarovými oběťmi. Celý komplex je od roku 1967 národní kulturní památkou.

 

Pokud vám nebudou stačit termální prameny v Bešeňové, můžete zavítat i do termálního prameny Kalameny, voda zde má přibližně okolo 33°C, takže umožňuje celoroční koupání, voda je slabě mineralizovaná a připravte se na silný sirný zápach. Koupání v tomto termálním pramenu je zcela zdarma.


Uprostřed vesnice Lúčky se nachází vodopád, který je vyhlášenou národní památkou. Je přibližně 12 metrů vysoký a padá z travertinové terasy do malého jezírka.