Cestování, ubytování, restaurace

Zabezpečte svůj salón proti Covid19

kosmetické potřeby

Rozvolňování restrikcí spolu s větším počtem očkovaných lidí je sice skvělou zprávou pro menší podnikatele, ale stále je třeba dávat si pozor na hygienu na pracovišti. Nikdy nevíte, kdy vám přijde do podniku skrytá hygienická kontrola. Poradíme, jaké hygienické kosmetické potřeby je výhodné nakoupit do zásoby.

Ochrana specialisty

Abyste mohli provozovat svou živnost dlouhodobě musíte ochránit své zdraví, a to nejen v době pandemie, přestože je to hlavní téma posledních let. Stačí, aby klient kýchnul do prostoru a vám se nepodařilo všechno vyčistit, zahráváte si s infekcí.
Zajistěte si ochranu obličeje, rukou a svého prostoru. Na obličej, v závislosti na látkách, se kterými pracujete, patří ochranná maska, či plastový štít. Štít je také ideální v případě, že nosíte dioptrické brýle a v kombinaci s maskou by se vám špatně pracovalo. Navíc jsou štíty omyvatelné a vydrží několik použití. Jednorázové rukavice by měly být samozřejmostí v kosmetických salonech a vždy se vyplatí koupit ve velkém množství. Nezapomeňte si dvakrát zkontrolovat, že objednáváte správnou velikost, v příliš velkých rukavicích se nedá pracovat pořádně.

Pohodlí klienta

Pokud chcete odlišit svůj salon od konkurence, zaměřte se na věci, které klientovi poskytnete při službách. Vezměme příklad salonu, který poskytuje opalování ve spreji. Pokud se klient předem nepřipraví na službu a má spontánní nápad si do salonu “odskočit” cestou z práce, nebude mít s sebou náhradní spodní prádlo, ve kterém se postřik aplikuje, ani čelenku nebo sprchovou čepici na vlasy. Proto je vždy vhodné mít takové věci v zásobě pro klienty co zapomenou, nebo je zakomponovat do základních služeb, které poskytujete. Nakupte tedy do zásoby jednorázové spodní prádlo z netkaného materiálu, jednorázové kosmetické čelenky a koupací čepice.