Cestování, ubytování, restaurace

Odsávací stěny: jejich využití a důležitost

Máte v lakovací kabině instalovanou odsávací stěnu? Pokud ne, můžete zvážit přidání jedné z nejbližších možností. Odsávací stěny jsou účinným způsobem, jak vyčistit jedovaté výpary a páry a zajistit tak bezpečný pracovní prostor.

odsávací stěna

 

Pokud ve své dílně děláte hodně práce s velkým objemem, měli byste zvážit přidání odsávací stěny do lakovny. Mnoho lidí si neuvědomuje, že běžné ventilační systémy výfukových plynů mohou být napjaté a přetížené, což omezuje jejich schopnost pracovat efektivně. To je důvod, proč nenajdete profesionály z oboru průmyslu doporučující směšovací místnosti bez zvláštních systémů větrání. Ve skutečnosti přidání ventilátoru do přepracovaného ventilačního systému problém nevyřeší. Prostě mísí toxické výpary a páry s čistým vzduchem, což ohrožuje vaše zdraví a zdraví vašich spolupracovníků.

Zde je několik důvodů, proč byste měli přemýšlet o přidání odsávací stěny do vaší lakovny:

Odsávací stěny jsou skvělé pro udržování čistoty pracovního prostoru


Nikdo nechce řešit přestřik. Může to ohrozit kvalitu jinak vynikajícího lakování. Pokud se zeptáte většiny odborníků, kteří lakují automobily, co hledají v dobré lakovací kabině, pravděpodobně řeknou špičkový ventilátor, který eliminuje přestřik.

Věděli jste, že přidání odsávací stěny může také zabránit přestřiku? Ve skutečnosti jsou některé tak účinné při odstraňování přestřiku, že lakýrníci jsou schopni poskytovat kvalitní lakovací práce mimo lakovací kabinu. Jedná se hlavně o předměty, jako je vybavení dětských hřišť a velké nápisy. Přestože se nedoporučuje stříkat automobily a nákladní automobily mimo lakovací kabinu, přidání odsávací stěny může zlepšit čistotu vašeho pracovního prostoru a vytvořit dokonalý hotový produkt.

Instalace výfukové stěny sníží riziko kontaminace


Strávili jste hodiny přípravou, lakováním a sušením automobilu. Poslední věc, kterou chcete vidět, je hotový produkt kontaminovaný prachem a třískami. Kontaminace barvy není tak vzácná, jak si myslíte. To je důvod, proč mnoho profesionálů přechází na stánkové lakovací kabiny. Odsávací stěna může poskytnout stejnou ochranu jako technologie downdraft. To neznamená, že výfukové stěny jsou kompletní náhradou za kabinové lakovny, ale pomáhají chránit vaši barvu před nečistotami a úlomky.


Výfukové stěny vytvářejí bezpečnější pracovní prostředí

 

Nelze popřít, že vystavení barvě škodí zdraví člověka. Trávení hodin kolem toxických par a výparů může způsobit vážné zdravotní problémy. I když nemusíte cítit účinky okamžitě, mohou být ohroženy vaše plíce a nervový systém. To je nejvýznamnější důvod, proč je v lakovně důležité řádné větrání. Pokud se po práci kolem lakovny cítíte malátně nebo máte závratě, existuje velká možnost, že nejste v dobře větraném prostoru. Je na čase pořídit si odsávací stěnu.