Cestování, ubytování, restaurace

K čemu se používají komůrkové desky

Poslední desetiletí ve stavebnictví, architektuře a zemědělství lze nazvat dekádou polykarbonátu. Tento jedinečný povrchový materiál rychle získává stále více nových předmětů a vytlačuje ze stavebního trhu běžné sklo a akryl. K čemu slouží komůrkové desky?

water Lexan 6 2rs cira


Komůrkové desky se používají na:
Polykarbonát je tvrdý a lehký plast s termoplastickými vlastnostmi. Je také velmi mechanicky silný. Vděčí za své cenné vlastnosti své struktuře. Polykarbonát je amorfní a jeho struktura je podobná struktuře krystalického těla. Amorfismus je také charakteristický pro kombinaci skla, směsi polymerů a kovových slitin, tj. kovové sklo. Tyto materiály, jako je polykarbonát, se používají pro různé aplikace.
Polykarbonátové komůrkové desky perfektně nahrazují sklo, takže lze vytvářet lehčí, estetičtější a bezpečnější konstrukce. V současnosti jsou populární střešní okna z těžkého vyztuženého skla nahrazována lehkými polykarbonátovými komůrkovými deskami. Důvod je prostý: poskytují lepší tepelnou izolaci proskleného povrchu a díky lehké a odolné hliníkové konstrukci lze dosáhnout mnohem lepšího osvětlení místnosti.
Dále se používají:
k vyplnění svislých průmyslových oken,
pro různé typy zastřešení; od malých střech nad vchodem do budovy až po zastřešení stadionů,
materiál pro verandy, zimní zahrady, pergoly nebo skleníky,


Ve stavebnictví se polykarbonátové komůrkové desky používají k vytváření klenutých světlíků. Je třeba zdůraznit, že poskytují účinnou a světelnou izolaci současně. Polykarbonátové desky jsou lehké, což vám umožňuje umístit je do stabilní hliníkové konstrukce bez rizika poškození nebo přetížení. Vynikající odolnost polykarbonátu vůči nárazům nebo trhlinám z něj činí bezpečný materiál pro výrobu nejrůznějších střech a světlíků.
Jak jsme již několikrát zmínili, polykarbonát je průhledný, odolný proti nárazům a má vysokou mechanickou pevnost. Proto se používá k výrobě trvanlivého skla, střech, střešních oken a zasklení vstupních dveří a oken. V současné době se poměrně často používá pro výrobu kojeneckých lahví. Používá se jako materiál pro počítačové skříně a ochranné fólie pro mobilní telefony. Cena komůrkových desek se odvíjí od výrobce, velikosti a tloušťky polykarbonátu.