Cestování, ubytování, restaurace

Jak vybrat sušičku prádla?

Pokud čtete tento článek, znamená to, že jste již přesvědčeni, že chcete mít sušičku. Nejsme vůbec překvapeni, protože víme, že majitelé tohoto zařízení si ušetří mnoho práce a život bez sušičky si neumí představit především v zimě a na podzim.

Sušička prádla Candy CS4 H7A1DE-S bílá

 

 

 

Výběr sušičky nemusí být obtížný. Na trhu existuje asi 120 modelů sušiček a pokud si vyberete několik parametrů, rychle najdete ideální model.

Šířka sušičky

Pokud šetříte každý centimetr prostoru ve vašem bytě pak šířka nejlevnější sušičky může být velmi důležitá. Většina zařízení má šířku 60 cm, pouze 11 modelů má hloubku 46–54 cm. Nejužší sušičky na trhu mají hloubku 46,5 cm. Šířka se také stává rozhodující, pokud chcete sušičku namontovat na pračku. Instalace obou zařízení do stojanu (jedna na druhé) je možná pouze v případě, že pračka, která je základem stojanu, není menší než sušička o více než 11 cm.

Plnicí objem sušičky

Během sušení se musí prádlo volně otáčet tak, aby teplý vzduch dosáhl všech míst v bubnu co nejdříve, proto je 7 kg buben nejlevnější sušičky mnohem větší než buben pračky o hmotnosti 7 kg. Pokud máte pračku s náplní 7 kg, bude vhodné zakoupit sušičku s minimální náplní 7 kg.

Směr otevírání dvířek sušičky

Některé modely sušiček umožňují instalaci dveří na obou stranách, takže pokud nevíte jak nastavit sušičku nebo máte v plánu se pohybovat, vyberte model s instalací dveří na obou stranách. Pokud plánujete vestavět do sloupu (sušička na pračce), nezáleží na směru otevírání sušičky, pokud máte dostatek prostoru k otevření obou bubnů, takže máte výhodu přenosu prádla z pračky do sušičky. Pokud mají zařízení stát vedle sebe, dvířka nejlevnější sušičky by se měla otevřít v opačném směru než pračka, abyste mohli volně přenést prádlo do sušičky.