Cestování, ubytování, restaurace

Bazény s protiproudem

Už jste někdy slyšeli o swimspa? Swimspa je trochu větší vířivka, která má trysky tak silné, že je možné proti nim možné plavat a zlepšovat tak své plavecké dovednosti bez toho, aniž byste se pohnuli z místa. K čemu to tedy je?

 

 

Posilování svalstva

Plavání je úžasný způsob jak posilovat svalsvo a získat tělo, které mají hollywoodské hvězdy akčních filmů. Skrze plavectví se totiž oddáváte aerobnímu cvičení, které má anaerobní prvky. Ale není to tak, jako byste běhali s činkama v lese, plavání totiž zapojuje do cviku veškeré svalstvo a urychluje tak i metabolismus. Zapojením celého těla také spalujete více kalorií a hubnete rychleji.

Cvičení na triatlon

nebo plavecký závod. Na to je swimspa úplně perfektní, jelikož můžete cvičit v jakémkoliv času, jakýkoliv den. A to všechno v pohodlí domova bez povinnosti platit, jako tomu je v lázních. Teplota vody se dá regulovat a tak si ji můžete nastavit způsobem, který nejvíce zvýší váš výkon. Stejně tak je to u síly proudu, nemusíte se tak bát, že by vás voda odmrštila, nebo že byste si doplavali k okraji a tím by to skončilo.

Relaxace s rodinou

Většina swimspa bazénů je vybavena i částí, která funguje jako vířivka. Mnozí možná nebudou mít chuť si po sportovním vypětí spojeném s plaváním v bazénu relaxovat zrovna ve vířivé vodě, ale pro rodinu s dětmi je swimspa skvělým multifunkčním zařízením, které potěší všechny vaše znám a vzbudí závist u sousedů.