Cestování, ubytování, restaurace

Pohádková dovolená v Nízkých Tatrách

ubytování Tatry

Nízké Tatry představují druhý největší národní park a současně čtvrté největší pohoří Západních Karpat. Nízké Tatry jsou označovány za nejrozsáhlejší pohoří na území Slovenska. Komfortní ubytování Tatry nabízí ve zdejších apartmánech a chatkách. Proč Nízké Tatry navštívit i v létě? Na to se podíváme v dnešním článku.

Nízké Tatry jsou hlavním cílem mnoha turistů. Projdete se zde po cestě Hrdinů Slovenského národního povstání, přičemž podél této cesty se nachází většina horských chat. V zimě je zde lákadlem zimní středisko Jasná pod Chopkom, které nabízí celkem 21 kilometrů sjezdovek a moderní vybavení.

Přírodu si zamilujete

Ať už si najdete jakýkoliv typ ubytování Tatry, uchvátí vás zdejší příroda. Až 67 % celkové plochy je pokryto lesy a porosty. V jižních částech Tater se nachází hlavně borovice a buky, v severních částech narazíte zase na rozsáhlé komplexy bukových lesů. Západ je osazen jedlemi a smrky. Nízké Tatry jsou domovem mnoha zvířat. Zastoupení zde mají jeleni, srnci, divoká prasata, kamzíci horští, medvědi hnědí a podobně.

Nízké Tatry jsou protkané turistickými stezkami. Na své si přijdou nejen milovníci jednoduchých tras, ale také nároční turisté vyhledávající horskou turistiku. Průměrná nadmořská výška oblasti je 1 500 až 2 000 metrů nad mořem. Zdolat můžete zdejší nejvyšší vrchol, jímž je Ďumbier s výškou 2 043 metrů.

Pokud si chcete užít pohádkovou dovolenou na Slovensku, zavítejte právě do Nízkých Tater. Tato oblast si vás svým kouzlem podmaní.