Cestování, ubytování, restaurace

Pohádková dovolená v Liptovském Mikuláši

Přímo v centru Nízkých Tater leží kulturně i historicky bohaté město Liptovský Mikuláš. Díky okouzlující přírodě a množství zajímavých míst ve svém okolí je Liptovský Mikuláš vyhledávanou turistickou lokalitou. Ubytování Liptovský Mikuláš je nejlepší si rezervovat dopředu, možností je spousta, od hotelů až po stylové chatky.

Město nese název podle svého patrona, svatého Mikuláše. Přímo v centru se nachází kostel zasvěcený tomuto patronovi, který je největší raně gotickou stavbou v okresu Liptov. V blízkém okolí centra lze nalézt Jezuitský klášter, Evangelický kostel a kostel sv. Petra z Alkantary.

 

V blízkosti města lze navštívit tajemný podzemní svět jeskyní, které ohromí svou rozlohou, tvarem i zajímavými přírodními úkazy. V Demanovské dolině se nachází jedny z nejkrásnějších jeskyní celého Slovenska - Demanovské jeskyně. Další, které určitě stojí za návštěvu jsou Stanišovské jeskyně či Važecká jeskyně.

 

Milovnici turistiky a cyklistiky si taktéž přijdou na své. Liptovský Mikuláš nabízí spoustu turistických tras, které návštěvníky provedou po zajímavých místech. Bolavé tělo z kola nebo turistiky uklidní termální koupele. V blízkosti Liptovského Mikuláše se nachází hned několik možností. Zábavu i klid a relaxaci je možno zažít v aquaparku Tatralandia či Thermal parku Bešeňová.