Cestování, ubytování, restaurace

Fair trade móda: když nakupujete a zároveň myslíte i na životy druhých

Nechcete-li platit za oblečení zbytečně moc, ale na druhou stranu chcete chodit oblékaní slušně, můžete začít nakupovat bez brandové šatstvo.
Nejedná se o žádné pochybné výrobky, které si nasadíte jednou a pak je můžete vyhodit, jelikož vás budou buďto kousat, nebo se začnou znenadání na různých místech trhat. Ne, jde o oblečení, které je stejně kvalitní jako věci, které si dnes můžete nakoupit od předních světových značek.

letní slamák předek

 


Největším rozdílem je to, že zatímco za značkové věci zaplatíte majlant, za bez brandové oblečení často nedáte ani polovinu. A to v zemi, kde lidé během nákupu čehokoliv jako první hledí na cenu, dělá tento druh oblečení ještě atraktivnější.


Stejní výrobci

Většina lidí si myslí, že co nemá na sobě emblém se známou značkou, je šunt. To rozhodně není pravda. Samozřejmě, u pochybných prodejců můžete nakoupit nekvalitní oblečení, ale v tomto případě tomu tak není.
Výrobci bez brandového oblečení jsou prakticky ti samí, co výrobci toho značkového. To, co dělá většinu ceny je samotná značka. Ve standardním obchodě s oblečením tedy neplatíte pouze za samotný výrobek, ale hlavně za logo. A to může být až 90 % ceny. Pokud chcete ušetřit, kupte si to stejné oblečení za daleko menší peníze. Na kvalitě to nepoznáte.


Široký výběr

Někdo by možná mohl nabídnout, že nabídka velkých značkových obchodů je daleko rozmanitější než malých prodejců fair trade módy a do jisté míry je to pravda. Ovšem ne zcela. I oblečení bez známé značky se dá pořídit v nepřeberném množství variant a určitě je z čeho vybírat.
Trička, mikiny, šály, nákrčníky, zimní bundy, a dokonce i tašky nebo batohy si můžete pořídit v mnoha designových a barevných variacích. Nemusíte se tedy bát, že byste neměli z čeho vybírat. Nabídka sice není tak bohatá jako u velké konkurence, ale je více než dostačující.