Cestování, ubytování, restaurace

Termální voda i aktivní odpočinek – to je Bešeňová

ubytovani besenova

Obec Bešeňová se rozprostírá na břehu řeky Váh, v dolní části Liptovské kotliny. Obec je od města Liptovský Mikuláš vzdálená asi 17 kilometrů. Tato oblast patří k nejnavštěvovanějším lokalitám na Slovensku a důvodů je hned několik. Turistickým lákadlem je nejen zdejší termální voda, ale také možnost aktivního odpočinku. Najděte si vhodné ubytování Bešeňová a zůstaňte v této půvabné oblasti několik dní.

Thermal Park Bešeňová

Svou rozlohou a počtem bazénů je Thermal Park Bešeňová největším termálním parkem na území Slovenska. Zdejší horské prameny a léčivé vody vyvěrají z hloubky 1 987 metrů při teplotě 60,5 °C. Veřejnosti jsou bazény s termální vodou zpřístupněny od roku 1993, přičemž v letech 2006 a 2007 došlo k jejich kompletní rekonstrukci. V bazénech dosahuje teplota vody od 24 °C do 39 °C. Termální voda má příznivé účinky na pohybové ústrojí, urologické potíže, kosmetické potíže a celkově působí blahodárně na organismus.

Co dále si užít v Bešeňové?

Ale Bešeňová je mnohem více než Thermal Park. Tato oblast je protkána cyklistickými stezkami. Užijete si tu také vodní sporty, lyžování, paragliding, rafting a nechybí ani poznávací aktivity. Asi 13 kilometrů od obce se nachází obec Vlkolínec, jejíž lidová architektura je chráněná UNESCO. V blízkosti se nachází také hory – Nízké Tatry, Vysoké Tatry, Velká Fatra, Roháče či Chočské vrchy.

Pokud si chcete užít aktivní i relaxační dovolenou, najděte si ubytování Bešeňová a užijte si několik dní v této atraktivní oblasti.

Levné ubytování v Luhačovicích u přehrady

Přehrada v Pozlovicích se nachází na hranici chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Je cílem častých procházek, odpočinkovou a klidovou zónou. Je vhodná pro pěší výlety, cykloturistiku, in-line bruslení, rybaření, koupání i relax. S Luhačovicemi je propojena Jurkovičovou alejí, podél níž jsou vybudována odpočívadla, sportoviště i občerstvení. Na přehradu můžete přijet také  vyhlídkovým vláčkem z centra Luhačovic, což ocení především děti. Pokud neprahnete po ubytování přímo u lázeňské kolonády, levné ubytování Luhačovice nabízejí také právě tady, u přehrady. To je vhodné především pro sportovce a rodiny s dětmi, kteří ocení klid a mnoho způsobů sportovního vyžití.

Znáte Luha?

Pokud plánujete vícedenní výlet, je důležité zajistit si ubytování. Chystáte se například do Luhačovic? Luhačovice mají ce městě mnoho možností ubytování, pokud ale preferujete přírodu, u přehrady leží také několik hotelů. Největší kapacity mají hotely a penziony Lázní Luhačovice, kde jsou hostům k dispozici i léčebné procedury, to se ale odráží v ceně. V Luhačovicích je mnoho menších hotelů, penzionů i mnoho možností ubytování v soukromí. Jejich výhodou jsou především nižší cena a klidné prostředí. Pokud hledáte levné ubytování Luhačovice, jistě najdete!

Pronajměte si byt v Praze. Nemusí to vyjít draho!

Praha, hlavní město České republiky, je město plné pracovních příležitostí. To je také jeden z hlavních důvodů, proč se spousta lidí rozhoduje pro bydlení právě v této české metropoli. Dále se jedná o kulturní, společenské a historické město, ve kterém máte vše na dosah ruky. Ale s Prahou je spojen také luxus a drahé nájemné bytů či domů, nemluvě o vysokých kupních cenách nemovitostí.

Jestliže je bydlení v Praze pro vás dočasnou záležitostí, budete hledat ubytování Praha spíše v podobě pronájmu. Čím blíže jsou byty k centru, tím je jejich cena za pronájem vyšší. A s tím je potřeba počítat. Ale nezoufejte. Pokud totiž nepotřebujete luxusní a moderní byt s nadčasovým vybavením, ale uspokojíte se s klasickým menším bytem, můžete najít levný pronájem. Stačí pouze vědět, kde hledat. Velmi oblíbená je rezidence Topolová, která slibuje nejen nízké ceny za pronájem, ale současně vybavení na velmi dobré úrovni.

Pokračovat ve čtení